Yaani Mail Nedir? Yaani Mail Hesabı Nasıl Açılır?

Yaani Mail
Yaani platformu, “Türkiye’nin arama motoru” sloganıyla geçtiğimiz yıllarda Turkcell tarafından geliştirilerek yayına alındı. Yayınlanmasının ardından bir kaç yıl geçtikten sonra  Yaani Mail ile e-posta hizmeti vermeye başlayan platform, aynı anda hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabilir uygulaması ile birlikte yayına alındı. Bu yazımızda Yaani Mail’in nasıl açılacağı ve diğer servislere göre ne durumda olduğunu değerlendireceğiz. 

Yaani arama motoru 2017 yılının Ekim ayında kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Türkiye’nin arama motoru sloganlarıyla piyasaya giriş yapan Yaani, son günlerde ise mail hizmetiyle karşımıza çıktı. Yaani Mail ile isteyen kullanıcılar, tıpkı benzeri mail hizmetleri gibi kendilerine ücretsiz bir şekilde mail hesabı açabilecekler. Türkiye’de yüksek güvenlikli bir mail hizmeti vermeyi hedefleyen Yaani, arama motoru hedefinde gösteremediği başarıyı bakalım mail hizmetiyle gösterebilecek mi? 

Ücretsiz bir şekilde kurumsal ve bireysel mail hesapları açabileceğiniz Yaani Mail’in iOS uygulaması 4.5 kullanıcı oylamasına sahip. Yaani Mail Android uygulaması ise 3.8 oylama ile biraz daha düşük bir oylama seviyesine sahip. Yaani Mail uygulamaları toplamda 50 milyon indirmeye sahip. Yaani Mail iOS uygulamasa sayfasına buradan, Android uygulama sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz. 

Yaani Mail Hesabı Nasıl Açılır? 

Öncelikli olarak Yaani Mail resmi sayfasını açmanı gerekiyor. 
Ardından sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Hesap Oluştur” butonuna tıklayın
Karşınıza çıkan sayfada hesap bilgilerinizi girin
Eğer doğru bir şekilde formu doldurursanız sorunsuz bir şekilde Yaani Mail hesabınızı oluşturabilirsiniz. 

Oluşturulan hesabın güvenlik ayarlarını yapabilmek için “Ayarlar” sekmesine gitmelisiniz. Artık hesap açarken verdiğiniz posta adresi ve şifresi ile isterseniz web sürümü ile isterseniz de mobil uygulamalar üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. 

Yaani Mail Özelleri Nelerdir? 

Turkcell tarafından geliştirilen Yaani Mail kullanıcılarının bilgilerini ve verilerini yüksek güvenlikli sunucularında koruduğunu iddia ediyor. Yabancı kaynaklı posta servislerinde tüm bilgilerinizi yabancı firmalara emanet etmek yerine, bunları Türk geliştiricilerin elinde bulundurmanızı tavsiye ediyor. 

Yaani Mail genel olarak bir posta servisinin sunduğu tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Mobil uygulamaları , gelen maili otomatik olarak cihazınıza yedekleyerek çevrim dışı mail görüntüleme imkanı da tanıyor. Ayrıca başka bir avantaj ise Turkcell kullanan kişilerin mobil uygulamaları kullanırken internet paket kotasından kullanılması gösterilebilir. 

Yaani Mail Kullanılır mı? 

İnternet dünyasının mail ihtiyacını çoğunlukla Google, Microsoft gibi dev şirketler karşılıyor. Yaani Mail ise birçok alanda yerli ve milli bir hizmet sağladıklarını belirtiyor. Ülkemizde böyle kurumsal bir şekilde mail hizmeti sağlayanın bulunmaması ve yerli olarak tekel olmaları bu açıdan avantaj teşkil ediyor. Kısaca mail ve verilerinizi yabancı kaynaklara emanet etmek yerine tamamen milli olan Yaani Mail hizmetini kullanılabilir. Ayrıca Turkcell operatöründe herhangi bir şekilde internet kotasından kullanılmaması da bazı kullanıcılar için büyük bir avantaj olabilir. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak