Samsung Galaxy S11+ 3 Ön Kamera ile Gelecek


Teknoloji devi Samsung, yakın zamanda son akıllı telefon serisi S11 için yeni bir patent aldı. Alınan bu patente göre yeni amiral gemisi S11+ 3 adet ön kamera ile gelebilir. Böyle bir durumda iyi bir ön kameraya sahip olan amiral geminin rakipleri arasından sıyrılması mümkün olabilir.


Samsung, geçtiğimiz günlerde KIPO üzerinden yeni bir akıllı telefon patenti aldığını duyurdu. Bu telefon ile ön yüzeyde bulunan kameranjn 3 adet olması bekleniyor. Bu özelliğin ise gelmesi beklenen son amiral gemi S11+ üzerinde görülmesi yüksek ihtimal içeriyor. Bilimdiği gibi S10 serisinde 2 ader ön kamera yer alıyordu. Bu serimizde ise çok daha farklı bir teknoloji kullanılarak 3 adet ön kamera ile gelmeyi planlanıyor gibi duruyor.

 Tabi yeni alınan patentte yer alan fazladan bir kameranın telefona nasıl bir işlevsellil katacağı akıllarsa soru işaretleri bırakmayı başardı. Bu kamera Huawei P30 Pro gibi daha geniş ve derin fotoğraflar elde etmek için yerleştirilmiş olabildiği gibi Pixel 4 telefonunda ki gibi 3 boyutlu yüz tanıma sistemi için de yerleştirilmiş olabilir. Ancak tabi çok daha farklı bir gelişme ile de Samsung'un bizleri şaşırtması ihtimaller içerisinde yer alıyor.

Alınan patentin tam olarak kesin olmamakla birlikte amiral gemi S11+ modeline ait olduğunu tahmin etmekteyim. Patent fotoğrafı incelendiğinde telefonun tasarımıyla ilgili az çok yorum yapılabilir ancak tam olarak kesinleşmeden bu konularda fazla bilgi vermek istemiyorum. Resmi açıklamalar geldikten sonra konuyla ilgili detayları incelemek üzere başka bir yazı hazırlayacağım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak