Oyun Oynarken Can Sıkan Bir Sorun - Ping Süresi

Superonline hız testi, Ttnet hız testi, hız testi internet

İnternet birçok amaç için kullanılmaktadır. Araştırma, oyun ve iş bu amaçlara örnek verilebilir. Ancak yapılan araştırmalara göre internet üzerinden en çok oyun oynanmaktadır. Bu oyunlar arasında ise en çok tercih edileni, çevrim içi oyunlardır.
Çevrim içi oyunlar, gerçek zamanlı ve çok oyunculu olarak oynanmaktadır. Sürükleyici ve keyifli zamanlar geçirilir. Ancak bu keyfin yarım kalmasına neden olan durumlar olabilmektedir. Bu durumlara ping seviyeleri örnek verilebilir. Ping’in artmasıyla oyun oynanılmaz bir duruma gelir ve oyuncunun moralini bozar.

Günümüzde ise ping problemlerinin nedeni, internet altyapısındaki sorunlardır. Özellikle de ülkemizde bu sorun sık yaşanmaktadır. Ping problemi, internetin bulunduğu yere göre değişkenlik gösterebilir. Özellikle eski tip binalarda Ping problemi sık görülmektedir.
Ping probleminin yaşanmaması için oyun öncesinde ping seviyesi ölçülmelidir. Bunun içinde hiztesti.online sitesi tercih edilebilir. Siteye girerek pist seviyesi test edilebilir. Site, bilgisayarınıza bağlanır ve ping ölçümü yapar. Ölçüm sonrasında sonuçları gösterir. Bu sonuçların arasında yükleme ve indirme hızları da bulunmaktadır. Superonline hız testi ve Ttnet hız testi konularında çok tercih edilmektedir.

Ping Nedir?

İnternetten yapılan canlı görüşmelerde ve oyunlarda oluşan gecikmelere ping denir. Ping süresinin artması durumunda problemler ortaya çıkar ve bağlantı hızında yavaşlama olur. Bunun sonucunda da görüşmeler ve oyunlar yarıda kalır.
Ülkemizde bu sorunla çok karşılaşılmakta ve arama motorlarında “hız testi internet” başlığı ile sık görülmektedir. Bunun birçok çözümü vardır. Ancak en kesin çözüm, altyapının yenilenmesidir. Diğer çözümler, geçici olacaktır. Altyapının yenilenmesini ise sadece tercih ettiğiniz internet şirketi yapabilir.

Ping Süresi Nasıl Hesaplanır?

Ping süresinin hesaplanması için "hiztesti" sitesi tercih edilmelidir. Siteye girip, balat butonuna tıklanmalıdır. Site, sisteminize birkaç paket gönderecektir. Ardından gönderdiği paketleri yükleyecektir. Ardında elde edilen sonuçları size sunacaktır.
Bunun dışında speed testide yapılabilir. Bu test ile yükleme ve indirme hızları öğrenilebilir.
Ping süresinin hesaplanmasında tercih edilen site çok önemlidir. Girilen site, ping süresini arttırabilir. Bu yüzden hiztesti sitesi kullanılmalıdır.

Hiztesti.online Sitesi Güvenilir Mi?

Hiztesti sitesi güvenilir bir sitedir. Ancak test yaparken doğru sonuçlar alabilmek için bazı hususlara dikkat edilmelidir.
Bunlar;
  • Test sırasında yükleme ya da indirme işlemi olmamalıdır.
  • Oyun ya da görüşme olmamalıdır.
  • İnternete bağlı uygulamalar durdurulmalıdır.
  • Bu hususlara dikkat edilmediğinde test başlamaz ve sürekli hata verir.

Ping Sürelerini Düşürmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Ping sürelerini düşürmek için altyapının yenilenmesi gerekir. Ancak bu mümkün değilse bazı yöntemler uygulanabilir. Bunların başında, yardımcı programların kullanılmasıdır. Özellikle oyun oynarken bilgisayarınıza yakın sunucuya bağlanmalısınız. Yükleme ve indirme işlemlerine dikkat edilmelidir. Bu işlemler açık ise kapatılmalıdır. Son olarak modeme kablo ile bağlanmalıdır. Bu hususlar, ping süresinin azalmasına yardımcı olacaktır.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak