Left 4 Dead 3 Çıkacak mı? Valve'den Açıklama Geldi

Left 4 Dead 3

Son yıllarda Left 4 Dead 3 oyunu hakkında bir çok söylenti internet ortamında dolanıyordu. Bu iddialar Valve'nin kulağına gitmiş olacak ki, konuyla ilgili detaylı bir açıklama getirdi. Şirket, oyun hakkında şuan için herhangi bir çalışma yapmadıklarını duyurdu. Left 4 Dead serisi, ilk olarak 2008 yılında piyasaya çıktı. Piyasaya çıktıktan sonraki süreçte kısa zamanda sevilerek, kendi alanında geniş bir oyuncu kitlesi elde etti. Left 4 Dead 2 ile yanıp kavrulan oyun dünyası, her geçen gün yeni bir mod ve geliştirmeler gelen oyunu konuşuyordu. 

Son bir kaç yıldır Left 4 Dead 3 hakkında beklentiler arttı. Malum son oyunun üstünden şuanda 11 yıl geçmiş bulunmakta. Aslında beklentilerin şahsen yerinde olduğunu da söylemek gerekiyor. Daha yenş girdiğimiz 2020 yılının başlarında ise yine bir Left 4 Dead 3 söylentileri aldı başını gitti. Ancak bu sefer geliştirici firmadan bu söylentilere yanıt geldi. 


Left 4 Dead 3 Şuanda Geliştirilmiyor

Left 4 Dead 3
IGN sitesine bilgilendirme yapan Valve, şuanda hiçbir şekilde Left 4 Dead 3 hakkında bir çalışmalarının olmadığını belirtti. Valve, bazı grupların toplulukları kışkırtmak amacıyla söylentiler çıkardığını ve bu söylentilerin sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere yayıldığını belirtti. Yapımcı şirket bugüne kadar en net cevabını vererek, oyun hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. 

Serinin yeni oyunu hakkında geçtiğimiz yıllarda oldukça yaygın bir söylenti oluşmuştu. Bu söylentiye geniş kitlelerin inanmasında ise YouTube üzerinden yayınlanan bir videonun payı oldukça büyüktü. Ancak sonradan bu videonun hayran yapımı olduğu ortaya çıkmıştı. Bazı kaynaklara göre ise Left 4 Dead 3 oyunu 2012 yılında geliştirilmişti ancak 2017 yılında oyun çöp olarak ayrıldı. Geçmişte neler yapıldığına detaylı olarak ulaşacak bilgimiz yok. Ancak yapımcı şirket Valve, kesin olarak oyunun geliştirilmediğini net olarak açıkladı.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak