Hemen İnternet Sitelerine Resim Yüklemek İçin Yapmanız Gerekenler

Resim yükle, hızlı resim yükle, Google resim yükle

İnternet sitelerine resim yüklemek son derece basit bir işlemdir. Fakat yüklemek istediğiniz resim fotoğraf makinesinde çekilmişse formatı yüklemek istediğiniz yere uymayabilir. Bunun için formatının siteye uyumlu hale getirilmesi gerekir. Resim yükle sitesinden kolayca resim yükleyebilir ve buraya yükleyeceğiniz resimleri gif, jpp, png gibi uyumlu formatlara çevirebilirsiniz. Gif ve jpg en yaygın olarak kullanılan resim yükleme formatlarındandır. Sizde bunlardan birini kullanarak resimlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde siteye koyabilirsiniz.

İnternet Sitesine Resim Yüklenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elinizde çok güzel bir resim ya da görsel var ve bunu internet sitesine yüklemek istiyorsunuz. Bu güzel düşünceyi yerine getirebilmek için şu şartların yerine getirilmesi gerekir.
  • Resmin formatı ve yükleyeceğiniz internet sitesi birbirine uyumlu olmalıdır.-
  • Jpg ya da gif formatlarından herhangi birini kullanmanız gerekir.
  • Resim çözünürlüğünün yüklenebilecek şekilde olması gerekir.
  • Resim yüklenmeden önce gerekli düzenlemelerin yerine getirilmesi gerekir.
Bu siteye resimlerinizi yükleyebileceğiniz gibi, yükleme işlemlerini adım adım yerine getirerek görsellerinizi, fotoğraflarınızı da sitenizdeki kişi ya da kişilerle paylaşabilir ve hızlı resim yükle özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Resimleri Nasıl Yükleyebilirsiniz?

Bu site üzerinde görsel ya da resimlerinizi üç şekilde paylaşma imkanı bulabilirsiniz. Bunlardan ilki, küçük görsel şeklinde olabilir. İkincisi tam görsel olabileceği gibi son olarak da resmin kendi boyutuyla paylaşabilme imkanı bulabilirsiniz. Resimlerinizdeki en ince detayları başkaları fark etsin istiyorsanız, resmi kendi boyutuyla paylaşmayı tercih edebilirsiniz.
Açık kaynak resim yükleme imkanı sunan site sayesinde hızlı resim yükle seçeneklerinden faydalanırken, misafir olan kişilere de resim yükleme imkanı tanır. Böylece tüm kullanıcılar istediği resmi yükleyebileceği gibi silme imkanı da vardır. Yüklediğiniz resimleri daha dikkatli biçimde kullanmak istiyorsanız gözü kapalı giriş sağlayabilirsiniz.

İnternet Sitesine Nasıl Kayıt Olunur?

Siteye kolay bir şekilde kayıt olarak resimlerinizi yüklemeye başlayabilir ve başkalarının da resimlerinizi görmesini sağlayabilirsiniz. Resimleri yüklemeden önce gerekli düzenlemeleri istediğiniz bir yerde de yapabilir ve öyle de yükleyebilirsiniz. Siteye resim yüklemek için isterseniz URL kullanabilir isterseniz bilgisayardan seçip sürükleyerek de bırakabilirsiniz.
Gelişmiş bir site olan Google, Google resim yükle olarak da kişilere hizmetler sunmaktadır. Aynı işlemleri bu siteden de yaparak etkileyici görsel ya da resimlerinizi başkalarının görmesini sağlayabilirsiniz. Resim evrensel bir kavramdır ve herkesin etkilendiği resimler vardır. Sizde kendi etkilendiğiniz resimleri bir araya getirerek sitedeki profilinizde albümler haline getirebilir ve burada sergileyebilirsiniz.
Son yüklediğinizi resimleri ya da eski resimlerinizi de bir arada tutarak insanların sanata bakışınızı ya da resimlerde nasıl çalışmalara yer verdiğinizi, nelerden etkilendiğinizi, ilgi alanlarınızın ne olduğunu anlaması hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz. 30 mb sınırı olan resimleri ister gif formatında isterseniz jpg, Png, Bpm gibi formatlarda da paylaşabilirsiniz. Hemen kayıt olup e-mailinize gelen linkten sitenizi aktif hale getirebilir ve resimlerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak