En Çok İzlenen YouTube Videoları | Top 10 YouTube


İnternet üzerinde bir çok video izleme platformu mevcut. Ancak son zamanlarda gerek yaptığı yeniliklerle gerekse de kullanıcı popülasyonu ile diğer video platformlarından ayrılıyor. YouTube'da neredeyse istediğiniz her konuda içeriğe ulaşmanız mümkün. Bu yazımızda milyarlarca video arasından en çok izlenen 10 adet videoya değineceğiz.

İnternet ile içli dışlı olan kullanıcıların neredeyse hepsi YouTube platformunda vakit geçiriyor. Bazı kullanıcılar saatlerini bu platformda geçirirken, bazı kullanıcılar ise sadece ulaşmak istediği içerikleri seyredip platformu terk ediyor. YouTube aynı zamanda sesini duyurmak isteyen, fenoman olarak belirli bir kitleye ulaşmak isteyen insanlara da hayallerine ulaşabilmek için imkan tanıyor.

Şuanda toplamda 1.9 milyar kullanıcı sayısına sahip olan YouTube, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Son yılların en popüler videoları arasında ise müzik klipleri yer alıyor. Sizler için aslında zaten aşina olduğunuz en çok izlenen YouTube videolarını listeledik;

10- Katty Perry - Roar


Dünyaca ünlü ses sanatçısı Katty Perry'nin meşhur şarkısı Roar, 2.98 milyar görüntüleme ile listemizin son sırasında yer alıyor. Ayrıca bu klip Gangnam Style'dan sonra listemizdeki en eski video oluyor.

9- Maroon 5 - Sugar


Maroon 5'in popüler müziği Sugar'ın klibi ise listemizde dokuzuncu sırada yer alıyor. 2015 yılında yayınlanıp rekorlar kıran video klip hala en çok izlenen videolar arasında yerini alıyor.

8- Justin Bieber- Sorry


Meşhur şarkının 3.23 milyar izlenen klibi için başlangıçta sadece şarkı sözlerinin yer alması planlanıyordu. Klibin kırdığı rekor düşünüldüğünde iyi ki şarkıya bir klip çekilmiş diyebiliriz.

7- PSY - Gangnam Style 


Güney Koreli şarkıcının efsane şarkısı ve klibi YouTube tarihinde en çok izlenen videolar arasında yer alıyor. 2012 senesinde yayınlanan video 3.49 milyar izlenmeye sahip.

6-Mark Ronson - Uptown Funk ft. Bruno Mars


Listemizdeki en eski video olmasına rağmen izlenme olarak geride kalan Uptown Funk'ın klibi şuanda 3.75 milyar izlenmeye sahip durumda.

5- Maşa ve Koca Ayı - Afet için Çözüm


Listemizde müzik videosu haricindeki videolardan birisi olan bu animasyon 2012 yılında resmi kanal haricinde yayınlanmış olan bir video ve toplamda 4.21 milyar görüntülemeye sahip.

4- Pinkfong - Baby Shark Dance 


2016 yılında yayınlanan bu video, müzik klibi haricinde listemizde yer alan bir diğer video ve tam olarak 4.28 milyar dolar izlenmeye sahip. Son zamanlarda ise popüleritesini arttırarak izlenme sayısını katlamaya devam ediyor.

3- Wiz Khalifa - See You Again ft. Charlie Puth


2015 yılında yayınlanan ve 4 milyar sınırını aşan nadir videolardan birisi olan klip, o dönem hayatını kaybeden Paul Walker sayesinde oldukça popüler hale gelmişti. 

2-Ed Sheeran - Shape of You 


Listemizin ikinci sırasında 2017 yılında yayınlanan bir klip yer alıyor. Yayınlandığı dönemlerde her yerde duyduğumuz müzik şuanda 4.56 milyar görüntüleme almış durumda.

1- Luis Fonsi - Despacito 


YouTube tarihinin en çok seyredilen videosu tahmin edeceğiniz gibi Despacito isimli klibe sahip. 6.59 milyar görüntülemeye sahip olan İspanyolca şarkının klibi listemizin bir numarasında yer alıyor.

Listemizde bir çok videoyu zaten tahmin etmişsinizdir. Ancak şaşırdığınız videolarda elbet vardır. Şahsen ben listeyi hazırlarken Masha ve Koca Ayı isimli animasyon videosunun bu kadar izlenmesine oldukça şaşırmıştım. Sizlerin de bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Yorum olarak düşüncelerinizi gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak