Playstation 5 Şimdiden Ön Satışa Çıkacak


Playstation 5 Ön Satışa Çıkacak

Sony geçtiğimiz günlerde resmi olarak Playstation 5'in ismini onayladı. Yeni oyun konsolunun çıkış tarihinin ise 2020 senesinin son aylarında olacağı bilinenler arasında. Ancak bir oyun firması şimdiden oyun konsolunu ön satışa çıkaracağınu duyurdu.

Sony, oyun konsolunu resmi olarak onayladı. Ancak tam olarak bir lansman tarihi belirlemedi. Ancak Sony'nin daha önceki sürümleri piyasaya sunduğu tarihlere bakılırsa, Kasım ayında piyasaya çıkması olası diyebilirim. Ancak tabi bu durumla ilgili net bir bilgi bulunmamakta. Ancak sanırım Hollandalı oyun mağazası Game Mania bizimle aynı düşüncede değil. Zira mağaza şimdiden Playstation 5 için ön satış başlatacağını duyurdu. 

Bana göre Game Mania, Sony tarafından yapılan resmi açıklamadan faydalanarak heyecanlı bir şekilde bekleyen oyun severleri fırsat bilip etrafına toplamak istiyor. Ticari açıdan oldukça iyi bir girişim olarak gördüğümü de belirtmeden edemeyeceğim.

Game Mania isimli mağaza 50$ depozito karşılığında ön sipariş imkanı tanıyor. Depozito ücretini ödeyen müşteriler sıraya koyuluyor. Cihaz satışa çıktığında ise elde etmek için öncelik onlara tanınıyor. Müşteriler isterlerse lansman tarihine kadar depozito ücretlerini geri talep edip hizmetten faydalanmayı bırakabiliyorlar. Bu hizmetin sadece Hollanda ülkesi için sınırlı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ancak benzeri bir şekilde diğer ülkeler için de farklı firmalar tarafından ön sipariş kampanyaları yapılmaya devam edilebilir. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak