Macbook için Twitter Uygulaması Yayınlandı

Macbook Twitter Uygulaması Yayında

Bilindiği üzere yakın zamanda MacOS Catalina güncellemesi yayınlanmıştı. Bu güncelleme ile birlikte artık Macbook kullanıcıları Mac Catalyst ile birlikte iPad uygulamalarını Mac bilgisayarlarda kullanabileceklerdi. Bu özellik sayesinde Macbook için Twitter uygulaması da yayınlanmış oldu.

Yeni güncelleme ile birlikte Catalyst özelliği sayesinde iPad uygulamalarını bilgisayarlarda kullanmak mümkün kılındı. Ancak bunun için uygulamaların Catalyst ile uyumlu hale getirilmesi gerekiyor. Yanılmıyorsam ilk uyumluluğu da Twitter yayınlamayı başardı. Bu sayede artık Twitter uygulaması masaüstü olarak da kullanılmaya başlanacak. 

Açıkçası bu özellik beni heyecanlandırıyor. Zira bu sayede özellikle sosyal medya ile haşır neşir bir çok kişi için çok güzel rahatlıklar sunacağa benziyor. Twitter'ın ardından diğer sosyal medya devlerinin de aynı şekilde Catalyst desteği ile Macbook bilgisayarlara uygulamalarını yakın zamanda taşıyabileceğini tahmin ediyorum.

Twitter Uygulaması İndirilebilir Durumda

Twitter'ın Catalyst özelliği sayesinde mobil ortamdan masaüstüne geçen ilk uygulaması App Store üzerinden indirilebilir durumda. 
Bu uygulama mobil uygulama üzerinde sahip olunan tüm kullanım alışkanlıklarını masaüstü uygulamasında da sağlıyor. Karanlık mod seçeneği bile kullanılabilir durumda. 

Uygulama hakkında sosyal medyada ve çevremdeki Macbook kullanıcılarınsan oldukça olumlu geri bildirim aldığımı söyleyebilirim. Eğer sizler de Twitter müdavimiyseniz kesinlikle bu uygulamayı denemenizi tavsiye ediyorum. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak