GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? Önemli Detaylar

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak? 

Oyun dünyasını yakından takip eden herkesin son zamanlarda aklında olan tek soru "GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?" olmaktadır. Bu konuda RockStar Games resmi bir açıklama yapmış olmasa da oyun hakkında bir çok sızıntı yer almakta. Bizler de konuyu yakından takip edenler olarak sizlere konu hakkında ufak bilgiler verelim istedik. 

GTA 6 Çalışmalarına Yüksek İhtimalle Başlandı

Geçtiğimiz günlerde RockStar Games firmasında daha önceden çalıştığını belirten bir 3D tasarımcı bazı bilgileri piyasaya sızdırdı. Bizler de bu bilgiler ile bazı tahminlerde bulunduk. 

Hindistanlı Angith Jayarajan isimli tasarımcı öncelikli olarak kendisinin 3 yıla yakın bir süre Rockstar Games'in Hindistan ofislerinde çalıştığını belirtti. Araştırmalara bakılırsa gerçekten de başarılı bir 3 boyutlu tasarımcı olan kişinin söylediklerini az çok değerlendirerek bazı tahminlerde bulunmamızda bir sakınca görmedim. 

Tasarımcı kendisinin Rockstar Games'in bir çok çalışmasında yer aldığını söyledi. Bu bilgiye dayanarak firmanın yeni projelere imza attığını söylemek mümkün. Ancak tasarımcı bu projenin hangileri olduğunu söylemekten kaçındı. Ancaz bizler zaten firmanın hangi oyunlar üzerinde çalıştığını biliyoruz. 

RockStar Games GTA 6 Üzerinde Çalışıyor Diyebiliriz


Hindistanlı 3D tasarımcı tarafından aldığımız bilgilere göre, oyun firması devinin en sevilen serilerinden birisi olan GTA'nın son oyunu üzerinde çalıştığını söyleyebiliriz. Tabi yeni bir oyun üzerinde de çalışıyor olabilir. Ancak hali hazırda başarılı oyun serilerini devam ettirmek bence daha iyi bir seçenek olacağından böyle bir tahmin yürütüyorum.


Rockstar Games Sessiz

Konu hakkında Rockstar Games uzun zamandır sessizliğini koruyor. Piyasada bu kadar sızıntı bilgi yer alırken firma tarafından resmi bir açıklama yapılmıyor olması açıkçası beni şaşırtıyor. 

Firmanın uzun zamandır açıklama yapmadığı bir diğer konu ise Bully 2 isimli oyun. İlk olarak 2006 yılında piyasaya çıkan oyunun bir çok seveni bulunuyor. Oyunun devamı için çalışmalara başlandığı zaten bilinen bir gerçekti. Ancak ilerleyen zamanlarda bazı söylentiler bu çalışmaların durdurulduğı yönündeydi. Aslında Hindistanlı tasarımcının bahsettiği projelerden birisi de Bully 2 olabilir. 

İlerleyen günlerde Rockstar Games tarafından bu söylentilere açıklık getirebilecek resmi bir açıklamayı şahsen bekliyorum. Ancak hiç açıklama yapmadan bahsi geçen oyunları piyasaya sürmek de yapabilecekleri arasında yer alıyor. Özellikle Playstation 5 oyun konsolu ile birlikte bir çıkış yapılabilmesi de beklentiler arasında bulunuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak