World of Warcraft Classic, Twitch'de Rekora KoşuyorBlizzard'ın 2000 yılındaki klasil oyun tadını yeniden yaşamak isteyenler için sunduğu World of Warcraft Classic, canlı yayın platformu Twitch TV'de rekora doğru koşuyor.


Geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan oyun hakkında bir çok kaynakta bilgiler zaten verildi. Açıkçası ben piyasayı biraz geriden takip ettiğimden ve vaktim de pek olmadığından bu konuya değinememiştim. Piyasaya çıktığı günden beri oyuncu akınına uğrayan oyun, aynı zamanda Twitch üzerinden anlık olarak en fazla izlenen oyun olarak da tarihe geçmek üzere.

Şuanda toplamda anlık 1.1 milyon izleyiciye sahip olan kategoriye ilgi devam ediyor. Ancak en çok izlenen kategori rekorunu şuanda kırıp kırmadığı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Çünkü bazı kaynaklarda geçen ve benim de bildiğim kadarıyla anlık en çok izlenen kategori 1.2 milyon ile Fortnite olmuştu. World of Warcraft Classic şuan için daha bu sayıya ulaşmamış olsa bile yakın zamanda bu syıua ulaşmasını şahsen ben bekliyorum.

Eski Dostluklar Canlanıyor

Blizzard, World of Warcraft Classic ile birlikte önemli değişiklikler içeren 7 güncelleme öncesinde bulunan Azeroth'u oyunculara sundu. Topluluk forumları üzerinden birbirleriyle iletişime geçen oyuncular, eski dostlarıyla buluşabiliyor ve yeni dostluklar da kurabiliyorlar.

Word of Warcraft Classic, Türkiye saati ile 28 Ağustos gününde yayınlandı. Eğer zaten WoW üyeliğiniz bulunuyorsa Classic sürümüne de hiç bir ücret ödemeden ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda Classic hesabı satın aldığınızda da ücret ödemeden normal WoW sürümünü oynamanız mümkün oluyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak