World of Warcraft Classic Sunucuları DDoS Saldırı Kurbanı Oldu


Dünyada en çok sevilen açık dünya oyunlarından birisi olan World of Warcraft Classic'in sunucuları DDoS saldırıları kurbanı oldu. Yapılan saldırılar ile bir süre oyun sunucularına erişim kapatıldı.


Kotaku firmasının açıkladığı raporlara göre saldırılar dün akşam saatlerinde başladı. DDoS saldırıları bilindiği üzere sunuculara bir çok sahte giriş yaptırılarak sunucu yükünü arttırmanın hedeflendiği saldırılardır. Bu saldıırlar sayesinde oyun sunucularının yükü arttırılarak bir süre oyuna girişin engellendiği bilgisi mevcut.

Saldırılar devam ederken yapımcı oyun şirketi Blizzard, Twitter üzerinden saldırılar hakkında açıklamalarda bulundu. Blizzard, saldırıları etkisiz duruma getirmek için çalışmalarda bulunulduğunu, ayrıca bazı sunucularda devam eden sıkıntılar için de tüm oyuncularından özür dilediğini belirtti.

Dün gece geç saatlerde oyunun Kuzey Amerila destek ekibi tarafından yeni sunucuların aktif olduğunu ancak ilerleyen günlerde oturum açmayla ilgili bazı sorunların devam edebileceği belirtildi. Saldırının da uzun uğraşlar sonucunda bu ekip tarafından bertaraf edildiğ bilinenler arasında yer alıyor.

World of Warcraft Classic kısa zamanda yoğun ilgi alarak tüm dünyanın dikkatini üzerine çekti. Aynı zamanda tüm saldırılara da hedef olan oyun konusunda yapılan çalışmalar oyunculara bir süre rahat bir nefes aldırabilecek gibi görünüyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak