TCL Avrupa Piyasasına "Plex" ile Giriyor

Çin menşeili teknoloji geliştiricisi TCL, Avrupa piyasasında satışa sunulacak olan ilk telefonu Plex'i IFA 2019 etkinliklerinde duyurdu. Rekabeti yoğun olan bir bölgeye giriş yapan firmanın elde edebileceği sonuçlar, teknoloji meraklıları tarafından takip edilmeye başlandı bile.


Bilindiği üzere son zamanlarda IFA 2019 kapsamında bir çok teknoloji firması yeni model cihazlarını tanıtmaya başladı. Bu firmalardan birisi de ilk kez Avrupa'da Plex modeli ile boy gösterecek olan TCL oldu.

Çinli firmanın telefonu Plex, 6.53 inç Full HD bir ekrana sahip. Aynı zamanda telefonda ekran netliği, kontrastı gibi özellikleri otomatik olarak ayarlayabilen yine kendi geliştirdiği "NXTVISION" özelliğine sahip. Telefonun donanımsal özellikleri daha tam olarak açıklanmadı. Ancak Plex'in 48 MP üçlü kamera sistemine sahip bir kamerasının bulunduğu bilinenler arasında.

TCL Plex'in renk konusunda küçük bir ayrıma giderek Çin'de beyaz seçeneği ile de piyasaya sunulacağı biliniyor. Avrupa'da ise sadece siyah seçenkleriyle satışa sunulacak. Hangi ülkelerde satın alınabileceği daha tam olarak bilinmeyen cihazın fiyatı ise 360 dolar olarak biliniyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak