Puma'nın Akıllı Saati Tanıtıldı


Spor giyim denildiğinde akla ilk gelen markalar arasında bulunan Puma, bu başarısını giyilebilir teknolojilere de taşımayı planlıyor. Puma'nın yeni çıkardığı saat, piyasasa bulunan akıllı saatlerin özelliklerinin hepsine sahip.


Puma, ilk çıkardığı akıllı saatini bu hafta IFA 2019'da sergileyecek. Aslında bir spor markası olan Puma, Fossil Group ile ortaklık kurarak sporcuların ağırlıklı olarak kullanabileceği bir akıllı saat projesine imza attı. WearOS işletim sistemine sahip olan saat ile spor giyimi seven kullanıcılara hitap eden bir tasarıma sahip. Saat 1.19 inç yuvarlak AMOLED ekran ile bizlerin karşısına çıkıyor.

Hitap ettiği kesim daha çok spor veya çeşitli fiziksel aktiviteler ile uğraşan kişiler olduğundan dolayı 27 gramlık ağırlığa sahip kasaya ve suya dayanıklı bir yapıya sahip biçimde olacak. Aynı zamanda plastik ve alüminyum kılıflar ile korunan saatin hafif yapıda olması ise büyük avantaj teşkil ediyor.

Puma'nın akıllı saati 512 MB RAM ve 4 GB depolama alanı ile birlikte geliyor. Zaten piyasada bulunan bir çok akıllı saat için bu değerler neredeyse standart haline gelmiş durumda. Aynı zamanda WearOS işletim sisteminin sağladığı her özelliği de bünyesinde barındırıyor.

Puma ilk olarak 3 sene önce kendi bağcıklarını kendisi bağlayabilen spor ayakkabı ile teknolojiye ilgi duyduğunu bizlere göstermişti. Şimdi ise giyilebilir teknolojiye merak salan şirketin, bu rekabeti yoğun sektörde ki yerini önümüzdeki aylar da hep beraber göreceğiz. Son olarak saatin bu piyasada 275 dolar gibi bir ücretten satışa sunulacağını söyleyerek yazıya son verelim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak