Pixel Cihazlar için Android 10 Güncellemesi GeldiAndroid cihazlar arasında ilk olarak güncelleme alan Pixel cihazları, sonunda güncel sürüm olan Android 10'u aldı. Resmi olarak yapılan açıklama ile en stabil versiyon olan Android 10 artık cihazlarda kullanılabilir halde.


Google geçtiğimiz aylarda bir geleneğin bozulacağı açıklamasını yapmıştı. Bilindiği üzere her yeni köklü Android sürümünde bir tatlı ismi kullanılıyordu. Ancak son olarak geliştirilen sürümde bir tatlı ismi yer almıyor. Bunun yerine Google sadece sürüm numarasını belirtmekle yetinmiş. Android 10 bugünden itibaren tüm Pixel cihazlarda kullanılabilir durumda.

Pixel kullanıcılarının uzun süredir istediği sisteme yayılan karanlık mod özelliği nu güncelleme ile kullanıcılara sunuldu. Geliştirmeler bununla da sınırlı kalmadı. Sürümde akıllı cevaplama özelliği de eklendiği söyleniyor. Bu özellik sayesinde sadece bildirimlere cevap vermiyor, aynı zamansa bir konum veya video linki atıldıysa Haritalar veya YouTube uygulamalarını açabiliyorsunuz.

Android 10 aynı zamanda gizlilik ve güvenlik konusunda da geliştirmeler de bulunulan bir sürüm olarak karşımıza çıkıyor. Misalen, sadece sıklıkla kullanılan uygulamalar ile konum bilgilerinin paylaşılması gibi özellikler gösterilebilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak