NetFlix Türkiye'den Çekiliyor mu?Dünyaca ünlü internet kanalı olan NetFlix, bir kaç yıldır ülkemizde de yayın yapmaya başlamıştı. NetFlix açısından her şey güzel giderken RTÜK tarafından bir sansür uygulaması söz konusu olmuştu. Bunun üzerine bazı söylentiler meydana gelmişti.

NetFlix'e RTÜK Sansürü

Geçtiğimiz aylarda NetFlix'e RTÜK sansürü uygulaması gelmişti. Bu sansür uygulamasının ardından bir çok kaynakta NetFlix'in ülkemizden çekileceği söylentileri yayılmıştı. Bu konuda NetFlix tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmaması bu söylentileri güçlendirdi.

Bugün RTÜK tarafından senelik olarak lisans başvuruları toplandı. Sabah saatlerinde bu lisans başvuruları arasında NetFlix'in yer almadığı söylentisi yayıldı. Bunun üzerine herkes tarafından kanalın ülkemizden çekilmesi olasılığının oldukça yüksek olduğu konuşulmaya başlandı. Ancak arka arkaya hem RTÜK hem de NetFlix taraflarından kesin açıklama geldi.

Sosyal medyada NetFlix'in ülkemizden çekilmesi konuşulurken RTÜK başkanı Ebubekir Şahin tarafından bir tweet ile açıklama geldi. Bu açıklamaya göre içerisinde NetFlix, PuhuTV, BluTV gibi kanalların da bulunduğu 600 civarında lisans başvurusu alınmıştı. Bu açıklama ile birlikte NetFlix'in Türkiye'den çekilme söylentileri yalanlanmış oldu.

NetFlix Sözcüsü Tarafından Açıklama Geldi

RTÜK başkanı tarafından yapılan açıklama sonrasında NetFlix sözcüsünden de bir açıklama geldi. Bu açıklama ile NetFlix'in ülkemizden çekilmediği kesinleşti.
NetFlix sözcüsü ülkedeki yayın hayatlarına devam edeceklerini ve Türkiye konusunda ciddi yatırımlar yapacaklarını dile getirdi. Aynı zamanda NetFlix üzerinden "ebeveyn kontrolü" ile ilgili çalışmalarının olduğunu da duyurdu. Bu durum akıllara sansür konusunda farklı çalışmalara yapılarak ilgili yerlere başvurularda bulunulabileceği senaryosunu getirdi. Konu ile ilgili detaylı bir bilginin de ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak