Huawei Gmail Yerine Proton Mail mi Kullanacak ?


Bilindiği üzere Çinli dev teknoloji firması Huawei, son zamanlarda Google ile anlaşmazlıklar yaşadı. Bu sorunlar sonucunda Huawei yeni cihazlarında Android ve diğer Google hizmetlerini kullanamayacak. Bu konuda alternatifler arayan firmanın mail konusundaki seçeneği ise Proton Mail olabilir.


Google ile Huawei arasındaki gerginlik devam ediyor. Huawei artık yeni cihazlarında Android ve diğer Google servisleri için özel izne tabi kullanıma sahip olacak. Bu yüzden Huawei kendi işletim sistemi olan HarmonyOS'u geliştirdi. Aynı zamanda uygulama geliştiricilerine de kendi mağazalarına uygulama geliştirmeleri için özel tekliflerde bulundu.

Huawei kullanıcılarına mail hizmeti olarak Gmail'i kullandıramayacak. Bu yüzden firma alternatif mail hizmeti arayışına çıktı. İlk düşündükleri firma ise İsviçreli Proton Mail oldu. Proton Mail CEO'su da bu durum hakkında bir kaç açıklamada bulundu. Buna göre Proton Mail, HarmonyOS'da önyüklü olarak gelebilecek ya da uygulama mağazası olan AppGallery'de önerilenler arasında bulunacak.

Her iki taraftan da olumlu açıklamalar bulunmasına rağmen daha tam olarak kesin bir durum söz konusu değil. Huawei hâlâ alternatif arayışlarına devam etmekte. Konuyla ilgili detaylar şekillendiğinde yine blogum üzerinden sizlere aktaracağım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak