Ana içeriğe atla

Huawei Gmail Yerine Proton Mail mi Kullanacak ?


Bilindiği üzere Çinli dev teknoloji firması Huawei, son zamanlarda Google ile anlaşmazlıklar yaşadı. Bu sorunlar sonucunda Huawei yeni cihazlarında Android ve diğer Google hizmetlerini kullanamayacak. Bu konuda alternatifler arayan firmanın mail konusundaki seçeneği ise Proton Mail olabilir.


Google ile Huawei arasındaki gerginlik devam ediyor. Huawei artık yeni cihazlarında Android ve diğer Google servisleri için özel izne tabi kullanıma sahip olacak. Bu yüzden Huawei kendi işletim sistemi olan HarmonyOS'u geliştirdi. Aynı zamanda uygulama geliştiricilerine de kendi mağazalarına uygulama geliştirmeleri için özel tekliflerde bulundu.

Huawei kullanıcılarına mail hizmeti olarak Gmail'i kullandıramayacak. Bu yüzden firma alternatif mail hizmeti arayışına çıktı. İlk düşündükleri firma ise İsviçreli Proton Mail oldu. Proton Mail CEO'su da bu durum hakkında bir kaç açıklamada bulundu. Buna göre Proton Mail, HarmonyOS'da önyüklü olarak gelebilecek ya da uygulama mağazası olan AppGallery'de önerilenler arasında bulunacak.

Her iki taraftan da olumlu açıklamalar bulunmasına rağmen daha tam olarak kesin bir durum söz konusu değil. Huawei hâlâ alternatif arayışlarına devam etmekte. Konuyla ilgili detaylar şekillendiğinde yine blogum üzerinden sizlere aktaracağım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

Günümüzde internet oldukça yaygınlaşmış durumda. Telefonlarımızdan televizyonlarımıza kadar internet ile içeriklere erişim sağlar durumdayız. Sosyal medyanın da gelişmesi ile artık bir çok kişi kişisel olarak bu geniş dünyaya içerikler katabiliyor. Blog açmak ise kendinizi internet dünyasında ifade etmenin belki de en güzel yöntemlerinden birisidir. Blogger kategorimiz altında bloglar ile ilgili geniş çaplı yazılar yayınlayacağız. Umarım tüm blogger ve blog sahibi olmak isteyen kişilere faydalı olacaktır.

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak

Blog serisinin bu yazısında basit olarak Wordpress sistemine değineceğiz. Wordpress, şuanda en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden birisi olması dolayısıyla önem teşkil etmekte. Bu yüzden üzerinde fazlaca durmayı düşünüyorum.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro AnTuTu Skoru Şaşırttı

Telefon piyasasına Redmi Note 8 Pro modeli ile bomba gibi bir giriş yapmayı planlayan Xiaomi, yeni modeli hakkında detayları paylaşmaya devam ediyor. Özellikle sıvı soğutmalı telefon olmasından kaynaklı dikkatleri üzerine çeken model, şimdi de AnTuTu skoru ile dikkat çekiyor.