En İyi Android Ses Yükseltme UygulamalarıAndroid işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının sayısı azımsanmayacak derecede. Bu kullanıcıların büyük çoğunluğu da telefondan müzik dinleme, film izleme gibi aktiviteleri gerçekleştiriyorlar. Ancak telefona çok ütopik paralar verilmediyse ses seviyesinden memnun kalmama gibi bir sorun ortaya çıkabiliyor.

Özellikle "Fiyat/Performans Ürünleri" diye tabir edilen Android cihazların ses seviyesi konusunda bazı sıkıntıları olduğunu söylemek mümkün. Eğer ses seviyesi donanımsal bir sorundan dolayı kısık ise bunun için basit yöntemler ile ses seviyesini arttırmak mümkün olmuyor. Ancak eğer donanımsal sınırlar mevcut ise bu sınırlar bazı üçüncü parti uygulamalar ile aşılabiliyor. Bizler de bu uygulamaları derlemek istedik.
Bu uygulamalar cihaz sınırlarını zorladığından dolayı dikkatli bir şekilde kullanım öneriyorum.

1- Equalizer


Farklı müzik tarzları için ayarlanmış olan 12 ayrı ayar ile birlikte gelen uygulamada manuel olarak da cihazınızın ses ayarları ile oynayabiliyorsunuz. Detaylı ses düzenleme imkânı sağlayan uygulamayı başarılu buluyorum.

2- Equalixer FX


Sesin yüksekliğinin yanında kalitesine de önem gösteren bu uygulama ile yine 12 hazır ses ayarı şablonundan birisini kullanabilir veya kendiniz manuel olarak ayarları yapabilirsiniz.

3- Precise Volume


Android'in belirlediği sınırların üstüne çıkabilen bu uygulamayı dikkatli bir şekilde kullanmanızı öneriyorum.


4- VLC for Android


Özellikle dizi ve film seyreden Windows - Mac kullanıcılarının alışık olduğu programın Android sürümüdür. Sesi neredeyse 2 katına kadar çıkartabildiğinden dolayı tercih edilebilir.

5- MX Player


Bu şık tasarıma sahip olan uygulama hem bir video oynatıcı hem de ekolayzır. Ses seviyesini yine neredeyse 2 katına kadar çıkartabilen uygulamalardan birisi olaram listemize giriyor. Ayrıca bir çok ses dosyasını da destekliyor.


Android ses yükseltme uygulamaları arasında listemizde bulunmayan ancak sizin de denediğiniz uygulamalar mevcutsa lütfen yorum olarak bana bildiriniz.

Cihaz güvenliğiz açısından "Play Store" harici APK dosyaları yüklemenizi önermiyorum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak