AnTuTu'ya Göre Ağustos Ayının En İyi Android Telefon ListesiAkıllı telefonların bu kadar yaygınlaşması ile birlikte, donanımsal olarak kıyaslama yapılan uygulamaların da sayısı oldukça arttı. Piyasanın en bilindik kıyaslama platformu olan AnTuTu ise Ağustos ayının en iyi performanslı telefonlarının listesini yayınladı. Listenin başını ise Xiaomi tutuyor.


Çinli kıyaslama platformu AnTuTu akıllı telefon almak isteyenlerin mutlaka uğradığı bir ortam olarak piyasada yerini alıyor. AnTuTu mobil uygulaması ile Android telefonlara bir puan veriyor. Bu puan ise bir çok kullanıcı tarafından telefon alırken dikkat edilen bir kriter olarak değerlendiriliyor.


2019 Ağustos Ayı En İyi Android Telefon Listesi

Xiaomi Black Shark 2 Pro (12 GB RAM, 256 GB depolama alanı)
Asus ROG Phone 2 (8 GB RAM, 128 GB depolama alanı)
OnePlus 7 Pro (12 GB RAM, 256 GB depolama alanı)
Nubia Red Magic 3 (8 GB RAM, 128 GB depolama alanı)
OnePlus 7 (12 GB RAM, 256 GB depolama alanı)
Xiaomi Black Shark 2 (8 GB RAM, 256 GB depolama alanı)
Xiaomi Mi 9 (8 GB RAM, 256 GB depolama alanı)
ZTE Axon 10 Pro 5G (6 GB RAM, 128 GB depolama alanı)
Meizu 16S (8 GB RAM, 128 GB depolama alanı)
Redmi K20 Pro (8 GB RAM, 256 GB)

AnTuTu kullandığı yeni sistem ile birlikte telefonları tek bir model olarak değil de detaylı özelliklerine göre ele alıyor. Yani bir telefonun 2 - 4 -8 GB gibi RAM opsiyonları bulunuyorsa, AnTuTu bu özelliklerin her biri için ayrı bir puanlama uyguluyor.

AnTuTu puanları telefon satın alacak olan kişiler için dolayısıyla üretici firmalar için de büyük önem teşkil ediyor. Bu yüzden üretici firmaların AnTuTu puanlama kriterlerine göre daha iyi donanımlar üretme yoluna gidilebileceği düşünülüyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak