RedmiBook 14 Pro Tanıtıldı


Xiaomi'nin alt markası olan Redmi, fiyat/performans açısından tercih edilen telefonları ile piyasada dikkat çeken firmaların başında geliyor. Firma yeni çıkaracağı diz üstü bilgisayarı ile de aynı profili çizmeye devam edecek gibi görünüyor.


RedmiBook 14 Pro isimli laptop 14 inç ekran büyüklüğüne sahip. Küçük yapısının içerisinde Intel'in 10. Nesil işlemcilerini kullanıyor oluşu ise dikkatleri bu bilgisayarın üzerine çekilmesinde ki başlıca sebepler arasında.  Zira Intel firmasının yeni nesil işlemcileri performans konusjnda %13 gibi büyük bir oranda iyileştirmeler sağlıyor. Ayrıca ekran kattı olarak Nvidia Geforce MX 250 kullanan bilgisayar donanım olarak kullanıcıları tatmin edecek bir yapıya sahip.


RedmiBook 14 Pro'nun donanımın yanında aynı zamanda çok başarılı bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. İnce çerçeveli 14 inçlik yapıya sahip olan cihazın , ağırlığı ise sadece 1.5 kg olarak açıklandı. Tasarım konusunda gayet minimalist ve şık bir yapıya sahip olan cihaz, öncelikli olarak pembe, gümüş ve koyu gri renk seçenekleri ile piyasaya sunulacak.

Bilgisarda 8 GB RAM ve opsiyenel olarak SSD (256 GB - 521 GB) seçenekleri bulunuyor. İşletim sistemi olarak ise varsayılan olarak Windows 10 ile birlikte geleceği biliniyor. Cihazda bu kadar fazla özelliğin bir arada bulunmasına karşın kullanıcılara Redmi tarafından 10 saatlik bir kullanım süresi belirlenmiş durumda. Aynı zamanda hızlı şarj özelliğininde bulunduğunu belirtmek istiyorum.

Genel olarak cihazı yüzeysel bir şekilde inceledikten sonra biraz da fiyatı konusuna değinmek istiyorum. Cihaz donanımsal farklılıkları içeren 3 farklı model ile piyasaya sunulacak. RedmiBook 14 Pro i5 işlemci 8 GB RAM ve 256 GB SSD modeli yaklaşık olarak 3.250 TL civarında bir fiyata sahip olacak. Aynı zamanda 512 GB SSD seçeneği ise 3.650 TL gibi bir seçenek ile satışa sunulacak. Cihazın i7 işlemci ve 512 GB SSD üst versiyonun satış fiyatı ise 4.100 TL gibi bekleniyor. Cihaz genel olarak benim oldukça hoşuma gitti. Fiyat ve özellik açısından bu şekilde Türkiye pazarına girdiğinde almayı düşünebilirim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak