Kadın Acil Destek İhbar Sistemi KADES YayındaŞiddet gören veya görme ihtimali bulunan her kadının kolaylıkla polise bildirim yapabilmelerini sağlayan Kadın Acil Destek Sistemi (KADES) yayına alınmıştır. Uygulama sayesinde tek tuşla konumunuzu da içeren bir bildirimi saniyeler içerisinde polise bildirmek mümkün olabilecek.Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kadına ve çocuklara yönelik özellikle aile içi şiddeti ve taciz gibi olayları önlemek amacıyla KADES isimli bir uygulama hayata geçirildi. Bu uygulama sayesinde bir nebze caydırıcı etki yaratmak ve daha kısa sürede müdahale edebilmek amaçlanıyor. Uygulama ile birlikte tek bir tuşa basarak konum bilgilerinizi içeren bir bildirimi acil müdahale ekiplerine kolaylıkla bildirebiliyorsunuz.
Uygulama şuanda Android ve iOS işletim sistemine sahip Apple cihazlarda kullanılabiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra T.C. kimlik bilgileri ile kayıt olmak gerekiyor. Kayıt işlemi EGM tarafından gönderilen bir onay SMS’i ile tamamlanıyor. Kayıt işleminin ardından internete bağlı cihazınızın konum bilgileri ve paylaşım izinleri açık olduğu takdirde , uygulamayı tek bir tuş ile kullanmak mümkün hale geliyor.

Bizler böyle bir uygulama ihtiyacının olmamasını dilerdik. Ancak özellikle son günlerde meydana gelen olaylar sonrasında EGM tarafından hali hazırda mevcut olan çalışma hızlandırılarak biran önce yayına geçirilmek istenmiş gibi görünüyor. Umarız bu uygulamanın bile tek başına bir caydırıcılık etkisi olur da şiddet, taciz, tecavüz gibi olayların bir daha yaşanmadığı günleri görebiliriz. Uygulamayı aşağıda verdiğimiz bağlantılar üzerinden kolaylıkla akıllı cihazlarınıza kurabiliyorsunuz. Umarız hiç kimse bu uygulamanın kullanımını gerektirebilecek olaylar yaşamazlar.

Android CihazlariOS Apple Cihazlar

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak