Huawei Nova 5T Tanıtıldı ! İşte Detaylar


Çinli dev teknoloji firması Huawei ‘nin yeni telefonu olan Nova 5T, şirket tarafından yapılan lansmanda tanıtıldı. Telefonun kendi çapında meraklı bir kitlesinin olduğunu söyleyebilirim. Bizler de bu kitlenin merakını giderebilmek için ufak da olsa bilgi verelim istedik.Huawei geçtiğimiz günlerde Malezya’da resmi olarak Nova 5T isimli telefonunu tanıttı. Bilindiği üzere artık telefon firmaları her kesimden kullanıcıya hitap etmek için telefonlar üretiyorlar. Nova 5T’de bu telefonlardan bir tanesi. Amiral gemi olarak değil de daha çok fiyat/performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kendi segmentinde alınabilir bir telefon olarak birçok kişi tarafından tercih edilebilir bir seçenek olarak dikkat çekecek gibi görünüyor.
Telefon 6.39 inç oranında gayet büyük Full HD, LCD bir ekrana sahip. Aynı zamanda 8 GB RAM ve Kirin 980 işlemciye sahip. Bu özellikleri ile performans açısından gayet tatmin edici bir yapıya sahip diyebiliriz. Telefonda ön kamera olarak 32 MP bir kameranın yer aldığı belirtildi. Arka tarafta ise ana kamera olarak 48 MP, geniş açılı 16 MP lens ve 2 MP portre kamerası bulunuyor. Telefonun parmak izi okuyucu sensörü yan tarafta konumlanmış durumda. Buradan teleron ekranı rahatlıkla açılabiliyor. Ayrıca 3500 mAh değerin bataryaya sahip olan cihazda, yarım saatte %50 doluluk oranı hedefleniyor.

Huawei Nova 5T üç farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülecek. Bu renkler; siyah,  kırık mavi ve yaz moru olarak belirtildi. Cihaz satışa ilk olarak 379 dolar üzerinden Malezya’da satışa çıkacak. Tam olarak ülkemizde ne zaman piyasaya gireceği konusunda bilgi yer almasa da 29 Ağustos’ta Malezya’da ön siparişe açılacağı biliniyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak