Huawei Mate 30 Pro Tanıtım Posteri Sızdırıldı


Çin’in en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi olan Weibo’da paylaşılan bir görsel Huawei Mate 30 Pro telefonu ile ilgili bazı bilgileri yüzeysel olarak veriyor. Sosyal medya aracılığıyla sızdırılan posterin kaynağı bilinmemekle beraber güvenilirliği de tartışılır durumda. Ancak yine de bizim ilgimizi çekmeyi başardı diyebiliriz.Çin’in teknoloji devi olan Huawei’nin yeni telefonu Mate 30 Pro’yu merakla bekleyen bir kitle hali hazırda bulunuyor. Şirketin yeni amiral gemisi olan Huawei Mate 30 Pro hakkında şirket bugüne kadar detaylı bir bilgi paylaşmadı. Özellikleri konusunda internette bir çok yazı bulunsa da bunların söylentiden ibaret olduğunu belirtmek istiyorum. Şimdiyse telefon ile ilgili olarak bir tanıtım posteri sızdırıldı. Weibo’da yer alan tanıtım posterinde telefonun üst tasarım hatları genel olarak görülebiliyor. İsterseniz sizlerle birlikte postere yakından bir göz atalım;


Paylaşılan postere yakından bakıldığında benim gözüme çarpan ilk detay ikinci bir mikrofonun bulunduğu oluyor. Ayrıca telefonun geniş çentikli ve kavisli yapıda bir tasarıma sahip olduğu da gözümden kaçmadı. Telefonun ön panelinde ekstra göze çarpan başka bir detayı şahsen ben göremedim.

Huawei Mate 30 Pro’njn arka tarafında ise dikkatleri çeken ilk detay kamera oluyor. Zira Huawei yeni amiral gemisi telefonunda daire etrafına yerleştirilmiş 4 adet kamera görülebiliyor. Telefonda sol tarafa yerleştirilmiş LED flaş yer alıyor. Ayrıca ne olduğunu tam olarak tahmin edemediğim ancak ToF kamera olabileceğini varsaydığım başka bir dairesel yapı da flaşın altında yer alıyor. Posterde telefonun arka kısmında “LEICA ile kodlanmış Mate 30 serisi” yazısı ise dikkatleri çeken bir diğer detay oluyor.

Huawei Mate 30 Pro’nun tam olarak ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Ancak bazı söylentilere göre Eylül ayında çıkması bekleniyor. Huawei tarafından yapılacak yakın tarihli bir lansman ile çıkış tarihi ve telefon hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabileceğiz. Böyle bir durumda detaylı yazıyı sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak