Blogger ile Ücretsiz Blog Açmak


Blog açarak internet dünyasına giriş yapmanın belki de en rahat yöntemine açıklık getireceğiz bu yazımızda. Aslında artık çok rahat bir şekilde blog açıp, kullanabileceğiniz başka sistemlerde var. Ancak benim en sevdiğim olması dolayısıyla önceliği Blogger'a vermek istedim.


  İnternette blog hizmet sağlayıcısı olarak hizmet veren ilk servislerden birisidir. Öncelikli olarak Pyra Labs isimi bir firma tarafından geliştirilmiş. Daha sonrasında ise Google tarafından satın alınarak geliştirilmiştir. Günümüzde Google tarafından ücretsiz bir şekilde blgo servis hizmeti vermeye devam etmektedir.

 #  Blogger Sisteminin Avantajları 

  • Öncelikli olarak Blogger tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Sunucu maliyeti gibi bir yükten kurtulmak oldukça rahatlatıcıdır. 
  • İstenirse ücret karşılığında alan adı (domain) satın alabilir ve blogunuzu özel alan adınız ile sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. 
  • Blogger, Google güvencesi ile hizmet vermektedir. Yani bilgileriniz oldukça güvenlidir. Google hesap güvenliğinizi sağladığınız sürece blogunuz güvendedir. 
  • Kodlama bilgisine gerek duymadan tek tuşla blogunuza beğendiğiniz temayı yükleyebilirsiniz. Profesyonel bir şekilde kodlanmış ücretli-ücretsiz birçok temayı internetten rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Blogger oldukça kolay bir yönetim paneline sahiptir. Bu panel sayesinde blogunuzda içerik yayınlayabilir, tema ve yerleşimi düzenleyebilir ve genel blog ayarlarını oldukça basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bunları yapmak için herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyacınız yoktur. 

 Blogger ile blog açmak aslında oldukça basittir. Blog açmak için belli başlı aşamalar şu şekildedir;

 #  Öncelikli olarak bir Google hesabınız olması gerekmekte. Google hesabı ile Blogger, dahil olmak üzere birçok Google hizmetinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Bunun için "Google Hesabı oluşturma" başlıklı resmi yazıdan faydalanabilirsiniz.
 #  Google hesabınız mevcutsa Blogger adresinden hesabınıza giriş yapmalısınız.
 #  Blogger panelinde yer alan "Yeni Blog" butonuna tıklayın. Ekrana gelen bölümde blog başlığınız ve sub domain (https://blogunuz.blogspot.com) bilgilerini girdikten sonra blogunuz oluşturulmuş olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak