TheYLMZ Projesine Başladık


 TheYLMZ, projesi benim uzun zamandır başlamak istediğim projelerimin başında geliyor. Kağıt üzerinde saatlerimi harcadığım, genel hatlarını defalarca yazıp sonrasında tekrar değiştirdiğim bir projeden bahsediyoruz. Bu projeyi hayata geçirmiş olmanın mutluluğu ve yorgunluğuyla sizlerleyim.😌
 Blogun genel hatlarını az çok istediğim hale getirdikten sonra ilk yazımı yayınlamak istedim. Açıkçası mental olarak çok fazla yorulduğumdan fazla yazamıycam gibi ancak yine de bir şeyler karalayayım istiyorum.


 TheYLMZ, kişisel bir blog projesidir. O kadar süslemeye gerek yok diye düşünüyorum. 😄 Amacım burada "Content is KING!" yani "İçerik KRALDIR!" felsefesini benimseyerek bir blog oluşturmak.  Şuanda sadece birkaç ilgi alanım olan konularda içerik yayınlanacak. Ancak ilerleyen zamanlarda içerik üreteceğim konular artacak.
 Blog yazarları olarak birbiriyle alakasız ilgi alanlarımızın çokluğu sebebiyle içeriği çok fazla karıştırmak istemedim. Zaten ilerleyen zamanlarda bu konuların blogda çok fazla karışmaması adına bazı çalışmalarda bulunmayı düşünüyorum. O zamana kadar sadece "internet, teknoloji, vb." ağırlıklı olarak paylaşımlarda bulunacağım. Tabi kişisel yazılarımı da yer vereceğim elbet.

 Bazı ziyaretçilere blog tasarımı biraz garip gelebilir.😊 Üst tarafta da belirttiğim gibi içerik odaklı bir blog olmasını ve mümkün olduğunca karmaşadan uzak, minimalist bir tasarıma sahip olmasını istiyorum. Bu yüzden bir süre kafa patlayıp kendim "Bootstrap" kütüphanesini kullanarak sade bir blog tasarımı elde ettim.
 Blog tasarımını fırsat buldukça geliştirmeye çalışacağım. Ancak geliştirirken kesinlikle karmaşık yapıdan her zaman uzak duracağım. Eğer blog karmaşık bir hal alırsa buradan alıntı yapın bana özüme döneyim. 😄 Yorgunluktan başım ağrırken yazdığım ve aynı zamanda blogun ilk yazısı olma özelliği taşıyan bu yazı da maalesef saçmalamış olma ihtimalim oldukça yüksek. Bu yüzden yazıyı direkt sonlandırmak istiyorum. Başka bir kişisel yazıda görüşmek dileğiyle...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blog Nedir ? Blog Yazarlığı (Blogger) Olmak

WordPress ile Ücretsiz Blog Açmak